Od 29. září do 3. října se na hradě Trausnitz v Bavorsku konalo první setkání 12. funkčního období Česko-německého fóra mládeže. Noví členové fóra se tak poprvé mohli setkat tváří v tvář a během těchto pěti dnů  jeden druhého blíže poznat. Pod taktovkou koordinátorů Katrin Gölzové a Petra Veselého byla zahájena práce na hlavním tématu pro následující rok a půl, kterým je  "Naše perspektiva". Kromě toho byli zvoleni dva němečtí a dva čeští mluvčí, kteří budou fórum reprezentovat navenek.

Za krásného počasí v kulisách pohádkové bavorské krajiny proběhly první seznamovací aktivity. Okolím se rozléhala pestrá směsici němčiny a češtiny,  sem tam šlo zaslechnout první jména a otázky. Na hradě Trausnitz zavládla veselá a přátelská atmosféra. Druhý den přinesl dopoledne nabité organizačními informacemi o Fóru mládeže a odpoledne strávené dlouhou procházkou podzimním Bavorskem.

V pátek se k hlavnímu tématu přistoupilo z jiného úhlu. Skvělou inspirací do dalších dní byla záživná přednáška Institutu pro výzkum generací, která nabídla různé perspektivy na naši budoucnost. Po vyčerpávající přednášce si členové mohli užít volný večer, který strávili hraním karetních her a společným muzicírováním. 

Nejrušnějším dnem pak byla určitě sobota. Kromě volby mluvčích byly také vytvořeny pracovní skupiny. Výsledkem jsou čtyř až šestičlenné  týmy s vyváženým německo-českým složením.  Pracovní skupiny se rovnou daly do díla a začaly připravovat koncept projektů, které by chtěly v příštím roce a půl realizovat. Vznikla celá řada zajímavých nápadů, od kuchařky mísící německo-české recepty, přes projekt zaměřený na společnou historii,  až po myšlenku česko-německé stolní hry.

Tolik k ohlédnutí za pěti intenzivními dny, během kterých vznikla jedna velká skupina nových přátel a mnoho zajímavých projektů.  Už se těšíme na příští plenární zasedání, které se uskuteční v březnu roku 2022 v České republice.