RaušchBude se postarala o zemětřesení, nebo přinejmenším vzájemnou výměnu na hudební scéně v Česku a v Německu. Na své facebookové stránce pravidelně prezentovala alternativní a dosud neznámé umělce z obou zemí. Během koncertů zorganizovaných skupinou se spolu mohli umělci dokonce setkat. Vyvrcholením projektu byl skvělý koncert v průběhu Dne otevřených dveří na německém velvyslanectví v Praze v létě 2018.
Členové skupiny: Sarah Wittkowske, Lena Eckert, Kateřina Návarová, Marie Bělohoubková, Heidi Inderwies, Kristina Nizamová
Mentor: Jan Vařák
Pracovní skupina Dialog se zamýšlela nad vnímáním svobody. Zjišťovala, co znamenala svoboda v minulosti a jak bude vypadat v budoucnosti. Rozhovory s nejrůznějšími osobnostmi z partnerských měst Brna a Lipska nabízejí česko-německý pohled na svobodu, zprostředkovaný několika různými generacemi. Rozhovory si můžete přečíst a zhlédnout na webové stránce skupiny. Pracovní skupina Dialog se chce v budoucnu zasadit o to, aby se svoboda nikdy nestala pouze tématem minulosti.
Členové skupiny: Ida Wiedermannová, Eva Kell, Lydia Langer, Laura Gaißmaier, Jakob Kindl
Mentorka: Šárka Navrátilová
Mluvčí, měli na starost práci s veřejností. Byli odpovědní za webové stránky, facebook a kontakt se zástupci médií. Mluvčí koordinovali prezentaci Fóra mládeže na různých akcích – mimo jiné také během Lipského knižního veletrhu 2019, kde byla hostující zemí Česká republika. Mimo to také pomáhali koordinátorkám během plenárních setkání – plánovali diskuse a uváděli třeba jógu smíchu. Lol!
Mluvčí: Antonia Planz, Ferdinand Hauser, Michaela Váňová, Jana Vlčková
Skupina Zelený Eintopf se soustředila na téma spotřeby plastů. S cílem upozornit na naše konzumní chování a používání plastu založila přeshraniční online výzvu. Během ní se měl člověk na pět dní vzdát plastu. Účastníky výzvy skupina každodenně podporovala praktickými tipy a triky. Na konci byli nejaktivnější účastníci odměněni neplastovými a ekologickými cenami.
Členové skupiny: Anneke Meier, Robert Franěk, Eva Müllerová, Johanna Wentzel, Ondřej Fišer
Mentor: Jan Macháč
Útěk, vyhnání a migrace jsou pojmy, které jak v minulosti, tak dnes představují neodmyslitelnou součást česko-německých vztahů a obou společností. Skupinka Vergiss Mejn Nicht zpovídala jedenáct osob různého původu a generace, které mají právě takovou přeshraniční zkušenost. Z těchto rozhovorů vznikl kalendář, který ukazuje podobnosti a rozdíly prožitků. Zároveň napomáhá k lepšímu porozumění minulosti a s tímto vědomím k utváření budoucnosti.
Členové skupiny: Vlasta Řenčová, Anežka Holubová, Felix Weiß, Lucie Titscher, Katharina Gloe
Mentorka: Kateřina Kabátová
Skupina EUrolog připravovala workshopy o Evropské unii pro základní školy. Podařilo se jí oslovit žáky, kteří měli do té doby nedůvěryhodné informace o Evropské unii. Skupina se hravou a interaktivní formou věnovala aktuálním tématům: migraci, uprchlictví, mobilitě a fungování hlavních orgánů EU. Prostřednictvím diskuse s žáky se snažila podnítit jejich zájema nabídnout objektivní vhled doproblematiky. Dle ohlasů žáků to byl vždy přínosný zážitek, který během vyučování někdy postrádali.
Členové skupiny: Justin Treutlein, Alexandra Šlesingrová, Roland Papesch, Iva Benešová, Tereza Nádassy
Mentorka: Helena Boučková
Koordinatorky:
Anja Decker
Kateřina Smejkalová
Členové:
Kateřina Bláhová
Tobias Endrich
Veronika Branická
Patricia Erkenberg
Jaroslav Brych
Anja Großmann
Helena Budská
Iwi Hagenau
Daniela Fousková
Emilia Huss
Alice Frýbová
Anna Lena Klatt
Lenka Hrnčířová
Jan Kopřiva
Michal Jaborník
Kristýna Kopřivová
Anna Koubová
Stella Lange
Petr Lehr
Leonie Liemich
Kateřina Lišková
Nils Ludwig
Kateřina Míznerová
Cornelia Meyer
Eva Pešková
Sabine Mokry
Tereza Procházková
Marianna Patak
Martin Sedlák
Jonas Sauer
Felix Schreck
Klára Spáčilová
Elisabeth Steinlein
Lucie Valentová
Angelina Wanzl
Eliška Valterová
Felix Wohlgemuth
Michal Vít
Nina Zeiger
Alena Vlachová