Od 1. do 4. září se v Praze sešli členové Česko-německého fóra mládeže. Během setkání představili dílčí výsledky svých dvouletých projektů na téma „Kde jsem doma?“. Členové také vybrali téma pro příští ročník Fóra mládeže. Tím se stala otázka „Jakou budoucnost (s)tvoříme?“.
Jednalo se již o třetí plenární setkání tohoto funkčního období. V průběhu svého čtyřdenního setkání společně pracovali na projektech spojených s tématem „Kde jsem doma?“.
V centru Člověka v tísni Langhans odprezentovaly pracovní skupiny Fóra mládeže dosavadní výsledky práce na svých projektech. Promítaly videa o vztahu člověka ke svému bydlišti, přiblížily detaily k chystaným putovním výstavám o rozmanitosti vnímání domova, představily koncepci chystaných blogů a výstavy pohlednic.
„Do závěrečné prezentace bychom chtěli natočit všechny chybějící rozhovory a představit účastníky našeho projektu,“ uvedla Helena Boučková, členka skupiny, která připravuje krátký film o zahraničních pobytech studentů. „Tento film by mohl posloužit jako motivace pro vyjíždějící studenty na vysokých školách,“ vysvětlila záměr skupiny.
Závěrečné setkání proběhne od 16. do 19. března 2017 v Regensburgu. Zde budou představeny konečné výsledky všech pěti projektů, a uzavře se tím dvouletá česko-německá spolupráce tohoto ročníku.
V rámci třetího plenárního setkání členové navrhli a schválili zastřešující téma pro další ročník Fóra mládeže. Desáté funkční období se bude věnovat tématu „Jakou budoucnost (s)tvoříme?“. „Otázka míří na současnou mladou generaci a může být chápána v kontextu dalšího vývoje Česko‑německého fóra mládeže, česko-německých vztahů, ale i v obecnější rovině,“ vysvětlil člen Fóra Filip Rambousek.
Jubilejní ročník začne na podzim 2017. Přihlašovat se můžou Češi a Němci ve věku 16 až 26 let od jara 2017. Případní zájemci se o přihlašování včas dozví na webových stránkách.
Trailery skupiny Volt: