Skupina 1989 zve na veřejnou diskusi o vývoji vzdělávání po roce 1989

7. března 2015

Pozvánka na veřejnou diskusi v Plzni

Srdečně Vás zveme na veřejnou diskusi pracovní skupiny "1989 – Možnosti bez hranic?" V rámci Česko-německého fóra mládeže budeme diskutovat o tom, jak se vyvíjelo vzdělávání v Německu a v Čechách po roce 1989.

Jaké příležitosti a jaké problémy s sebou přináší "možnosti bez hranic"? Veřejnou diskusí chceme podpořit výměnu názorů a zkušeností.
Hosté:
Eugenie Trützschler
Eugenie Trützschler vyrostla v Praze a v roce 1967 emigrovala do Mnichova, kde poté studovala. Paní Trützschler je politoložka a historička působící na Technické universitě v Ilmenaou a v Mezinárodním institutu pro práva národů a regionalismus (INTEREG). Je také známou spisovatelkou, která se mimo jiné zajímá o česko-německé vztahy a vede o nich i semináře.
Silvie Pýchová
Nezávislá konzultantka, metodička, projektová manažerka a hodnotitelka se specializací na vzdělávací projekty, řízení projektů a profesního poradenství. Paní Pýchová je aktivní také v neziskovém sektoru v oblasti vzdělávání.
Frank Richter
Frank Richter je ředitelem Saského zemského úřadu pro politické vzdělávání. Působil jako člen spolku Gruppe der 20 v Drážďanech. Dlouho dobu pracoval také pro Institut Komenského.
Hannes Immelmann
Hannes Immelmann byl žákem a studentem před rokem 1989 a v současné době působí jako učitel angličtiny a historie.
Vstup volný. Z organizačních důvodu prosíme o registraci na http://bit.ly/1EFSsaJ Akce bude simultánně tlumočena.

Česko-německé fórum mládeže se zasazuje o zlepšení a prohloubení česko-německých vztahů a aktivní spolupráci obou sousedních zemí.
Přátelé Česko-německého fóra mládeže, z.s.
Slovinská 686/16
10100 Praha

IČO: 266 51 866
© 2024 ČNFM. Všechna práva vyhrazena.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram