Na podzim 2014 připravilo české zastoupení Friedrich-Ebert-Stiftung projekt, který měl pod titulem „Město, co spí“ vyzvat angažované mladé lidi k zamyšlení o životě v jejich okolí a umožnit jim vzájemnou výměnu zkušeností. Pozvání do akce přijal také člen Fóra mládeže Tomáš Kochlöffel, který se s ostatními účastníky podělil o zkušenosti ze svého pestrého dobrovolnického angažmá a z činnosti pracovní skupiny Zapoj se!
První setkání k projektu se uskutečnilo o víkendu 26.–28. září 2014 v Praze. „Na workshopech v rámci programu jsme se dozvěděli, jak sami můžeme přispět ke změnám kolem nás. Třeba tím, že na problém upozorníme nějakým kreativním způsobem. Učili jsme se třeba, jak zajímavě zprostředkovat příběh publiku a jak pomocí fotek sdělit náš názor,“ přibližuje Tomáš náplň akce. A dodává, že po celou dobu převládala pozitivní atmosféra i díky tomu, že se v Praze sešli účastníci, kteří měli o problematiku skutečný zájem. „V diskuzích jsme dostávali dostatek prostoru, abychom se mohli vyjádřit. Pro mě přitom bylo pozoruhodné všímat si, že i města, která se nachází na dvou různých koncích republiky, mohou mít podobné problémy,“ zdůrazňuje zástupce Fóra mládeže v projektu. Na závěr setkání se účastníci besedovali s libereckým raperem Lipem, který nad projektem převzal záštitu. Hudební host se s mladými lidmi podělil o to, z jaké perspektivy vnímá své rodné město a jak ho to ovlivňuje v jeho tvorbě.
O měsíc později, od 26. do 29. října 2014 vyrazili účastníci projektu společně na exkurzi do Berlína, na které je opět doprovázel Lipo jako patron projektu. Během svého pobytu poznali mladí Češi nejen město samotné, ale také aktivity místních mladých, kteří se věnují například zlepšení situace migrantů, boji proti genderové nerovnosti nebo řešení diskriminace na školách. Berlínský program vyvrcholil v úterý setkáním s raperem Refpolkem, který s hosty z České republiky diskutoval mimo jiné o mezinárodním hudebním projektu „Future is still unwritten“, na kterém se podílel.
Zástupce Fóra mládeže uzavírá své vyprávění tím, co si z projektu odnesl: „Setkání v Praze i v Berlíně pro mě byla především motivací, abych se nepřestával dívat kolem sebe a měl chuť něco změnit. A nejen to, dozvěděl jsem se totiž i to, kde můžu tu změnu začít.“